Jak Polska długa i szeroka powstają obiekty przemysłowe te mniejsze i te większe z płyt warstwowych, w większości część biurowa nie zostaje wykonana z płyty obornickiej, ale w sposób tradycyjny. O ile budowanie obiektów piętrowych z płyty warstwowej jest nie opłacane, to parterowe obiekty biurowe z płyty to zaoszczędzone pieniądze oraz czas jaki potrzeba na wykonanie obiektu i oddanie go do użytkowania.

Blaszane puszki – nic bardziej mylnego…

Technologia lekkiej zabudowy niekoniecznie musi nam kojarzyć się tylko z metalowymi puszkami pawilonów handlowych, gdzie zimą jest zimno, a latem trudno wytrzymać ze względu na wysokie temperatury. Firma Remo poleca i udziela gwarancji tylko na białe płyty warstwowe dachowe styropianowe. Dlaczego? Ponieważ taka płyta latem praktycznie nie nagrzewa się na słońcu, obiekt tak wykonany już przy standardowej grubości rdzenia izolacyjnego latem zachowuje swoje właściwości termoizolacyjne – równie ważne jak w przypadku przenikania ciepła w drugą stronę – czyli na zewnątrz (1).

Firma Remo pragnie zaoferować Państwu nową jakość pomieszczeń wykonanych w technologii z płyt warstwowych. Pomieszczenia biurowe powinny charakteryzować się nad wyraz estetyką i w pewnym stopniu także solidnością, aby osoby spędzające czas w biurze nie czuły się, że są zamknięte w metalowej puszce. Nasza firma proponuje Państwu pawilony biurowe z płyty warstwowej wykonane w systemie lekkiej zabudowy.

Jaka jest różnica między pawilonem biurowym a zwykłym pawilonem handlowym?

Pawilony biurowe wykończone są płytami k-g od wewnątrz, co zapewnia estetyczne wykończenie wnętrz i szeroki wachlarz wykończenia pomieszczeń biurowych. Płyty kartonowo-gipsowe są przyklejane do płyty obornickiej – takie rozwiązanie jest rozwiązaniem tańsze i bardziej trwałe i wytrzymałe. tradycyjne wykończenie z płyt k-g charakteryzuje się tym, iż w większości przypadków montowane jest na stelażach i w ten sposób ograniczona jest możliwość wieszania cięższych rzeczy na ścianach. Płyty gipsowe klejone bezpośrednio do powierzchni płyty warstwowej umożliwiają przymocowanie cięższych rzeczy.

1. Artykuł na muratorplus.pl o białych dachach.

Artykuł sponsorowany przez Firmę P.W. Remo s.c.