Obory

0
3106
świetliki dachowe do hal przemysłowych s1

Hale stalowe z przeznaczeniem na obory powinny spełniać wymagania dotyczące odpowiedniego oświetlenia, obiegu powietrza, a także przestrzeni, która pozwoli na utworzenie stanowisk dla hodowli bydła.

Estetyka wykonania budynku, wykorzystanie odpowiednich materiałów, a także stworzenie optymalnych warunków hodowlanych to najważniejsze kwestie związane z budową obiektów inwentarskich. Hale stalowe w obudowie z płyt warstwowych spełniają te wymagania i dostosować je można do rodzaju prowadzonej działalności wewnątrz obiektu.

Budowa obory

Do obudowy ścian i dachu obory wykorzystuje się płyty z rdzeniem poliuretanowym. Płyty warstwowe stanowią doskonałą ochronę przed wilgocią, a także agresywnymi czynnikami – takimi jak uryna i amoniak -, które występują w trakcie hodowli zwierząt. Podczas projektowania hali stalowej bierzemy pod uwagę również jej przyszłą rozbudowę o dodatkowe moduły i przestrzeń. W ten sposób inwestor, już na etapie projektowania obiektu może planować przyszłe inwestycje. Przy budowie obór ważne jest też stworzenie odpowiedniego mikroklimatu, czy dostarczenie urządzeń do klimatyzacji i ogrzewania pomieszczeń. Konstrukcja stalowa jest zabezpieczona antykorozyjnie i cynkowana ogniowo.

Wyposażenie obory

Oprócz podstawowego wyposażenie obór, które niezbędne jest do hodowli bydła, hale stalowe powinny być także wyposażone w niezbędne elementy takie jak stolarka otworowa, bramy, drzwi, a także wentylatory, klimatyzatory, świetliki i posadzki przemysłowe.

 

Izolacja a płyty warstwowe

Płyty warstwowe wykorzystywane do obudowy konstrukcji obory to nie tylko doskonała izolacja, ale także ochrona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, uszkodzeniami mechanicznymi, oraz czynnikami agresywnymi. Ważnym aspektem podczas stosowania płyt warstwowych jest też ich odporność na obecność gryzoni. Zastosowanie płyt warstwowych w budowie obór, ściany i dach zabezpieczone są przed działaniem niekorzystnych czynników. Ponadto dzięki płytom
i odpowiedniemu wyposażeniu budynków w oborach stworzony zostaje mikroklimat i doskonałe warunki do hodowli bydła.