Miała ustąpić miejsca ciemnym wybarwieniom, biel nadal jednak nie daje się zepchnąć do designerskiego lamusa. Kuchnia to jej ulubione królestwo, w którym – kolejny sezon – panuje w otoczeniu dekorów drewna.
Być może kiedyś się znudzi i utraci swoją dominującą pozycję w aranżacji wnętrz, póki co biel wciąż inspiruje projektantów zabudowy kuchennej i cieszy oko jej użytkowników. Biel we wnętrzach kuchennych to prosty, ale niezwykle skuteczny sposób, aby osiągnąć spektakularny efekt. Dobrze się prezentuje na kuchennych frontach i jest gwarancją szykownego wnętrza, które oprze się upływowi czasu.
– Trendy w urządzaniu wnętrz ulegają częstym zmianom, które trudno byłoby realizować w domowych wnętrzach, dlatego użytkownicy kuchni decydują się na rozwiązania, które będą ponadczasowe – przyznaje Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM z Milejewa. – Wnętrze zaaranżowane w bieli wygląda świeżo, modnie i nowocześnie, a dodatkowo doskonale poprawia optykę pomieszczeń.
Nowoczesne meble – biel to kolor uniwersalny
Biel to kolor uniwersalny, który doskonale sprawdza się zarówno w nowoczesnych meblach, jak i w kuchniach urządzonych w stylu klasycznym. Daje poczucie czystości i elegancji, a to mocne atuty nowoczesnych kuchni. Biała zabudowa rozświetla pomieszczania, sprawiając, iż wyglądają na większe niż są w rzeczywistości. Jeszcze większy efekt przestronności uzyskamy decydując się na fronty akrylowane lub lakierowane z połyskiem, które będą odbijały światło, co dodatkowo doświetli przestrzeń. Biały kolor dodaje zabudowie meblowej lekkości o czym warto pamiętać decydując się na wysokie szafki wiszące lub zabudowy całościenne. Dzięki bieli na pewno nie przytłoczą nawet niedużego wnętrza.
Biel inne kolory
Mocnym atutem bieli jest łatwość tworzenia atrakcyjnych kompozycji stylistycznych. Biel doskonale współgra z innymi kolorami, a aby osiągnąć ciekawe efekty można ją połączyć z całą paletą barw, co pozwala zindywidualizować zabudowę kuchenną. Jednokolorowe, białe fronty dobrze komponują się z dekorami drewnianymi, które mogą występować w szerokiej gamie odcieni i struktur.
– Dominującą biel warto przełamać kontrastowymi motywami kolorystycznymi, a szczególnie atrakcyjnie zaprezentuje się ocieplona wizualnie motywami drewnianymi – podpowiada projektantka. – Biel zamknięta w naturalnej oprawie dekorów drewnianych prezentuje się wyjątkowo elegancko i traci swój sterylny charakter, dzięki czemu wnętrza kuchenne będą bardziej przyjazne i naturalne.
Drewno to skuteczny sposób, aby przełamać chłodną stylistykę bieli i ocieplić wnętrze, które wygląda lekko i świeżo, a przy tym również przytulnie. Subtelne piękno białych frontów z linii KAMmoduł Premium podkreślono delikatnymi uchwytami listwowymi i dekoracyjnymi elementami ze szkła mlecznego. Fot. KAM
Szyk, styl i ponadczasowe piękno to efekt połączenia bieli z drewnem. Ten duet jest ulubionym motywem w nowoczesnych aranżacjach kuchennych, dlatego zaproponowano go w linii KAMmoduł ProLine. Fot. KAM
Biel nie jest wymagająca w kwestii dodatków, co jest jej ogromną zaletą. Doskonale komponuje się z całą paletą barw i dekorami drewnianymi, tworząc ogromne pole możliwości aranżacyjnych. Biel nie zawsze musi dominować. Nawet w umiarkowanej dawce – jak w aranżacji KAMPlus – spełni swoje zadanie: kuchnia wydaje się jasna i pogodna. Fot. KAM