fot. mat.prasowe Galeco (6)Wyjeżdżając na wakacje – nie wystarczy zamknąć domu na klucz. Kiedy inwestycja pozostaje bez opieki przez dłuższy czas np. podczas wyjazdu na weekend – staje się ona szczególne narażona na liczne niebezpieczeństwa. Choć z zasady pamiętamy o niwelowaniu zagrożeń wewnątrz domu, podczas wakacyjnej nieobecności – warto zabezpieczyć dom przed włamaniami oraz – typowymi dla tego okresu – gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi.

Systemy ochrony

Na wprawionego włamywacza nie ma 100 % systemu ochronnego. Jednakże stosowanie alarmów, zamków cyfrowych oraz antywłamaniowych okien i drzwi może skutecznie zniechęcić potencjalnego przestępcę. Te ostatnie posiadają antywyważeniową blokadę. Zamontowanie systemów monitoringu elektronicznego to wraz z czujnikami ruchu, które reagują na pojawienie się człowieka w promieniu 20m, to najskuteczniejszy sposób ochrony przed włamywaczami.  Skuteczną metodą na zniechęcenie potencjalnych włamywaczy jest zamontowanie oświetlenia na zewnątrz domu. Może to być oświetlenie regulowane czasowo i zapalające się o konkretnej godzinie wieczorem i działające całą noc. Drugą metodą są fotokomórki, które reagując na ruch człowieka powodują zapalenie się światła w obrębie domu.

Innowacja dla bezpieczeństwa

Temperatura jaką może osiągnąć piorun dochodzi nawet do 1500°C co bardzo łatwo może doprowadzić do pożaru domu.  Obok systemu odgromowego warto zabezpieczyć również dom przed ewentualnym zalaniem. Fronty atmosferyczne, które przechodzą przez Polskę w okresie od maja do sierpnia, są wyjątkowo gwałtowne i powodują silne opady. Idealnym rozwiązaniem, aby spokojnie móc zostawić dom w okresie wakacji, jest zamontowanie

Traditional style country house with landscaping

niezawodnego orynnowania, które odprowadzi duże ilości wody opadowej. Skutecznym rozwiązaniem jest zamontowanie systemów orynnowania firmy Galeco. Ich produkty wykonane ze stali i pvc posiadają specjalne wywinięcie rynny do wewnątrz, co zapobiega wychlapywaniu nadmiarów wozy poza jej obręb. Innowacją zaś jest system Galeco STAL2. Kwadratowy przekrój rynny zwiększa jej wydajność w porównaniu z konkurencyjnymi, półokrągłymi produktami. Przed wyjazdem należy też sprawdzić stan rynien wokół domu, jeśli pominięto tę czynność na początku wiosny. Osłabione po zimie rynny, które mogą posiadać nieszczelności będą podatniejsze na zniszczenia np. poprzez gradobicie. Wszystko po to, aby intensywne opady nie uszkodziły systemu orynnowania, a nasz dom był bezpieczny przez cały okres naszej nieobecności.

Bezpieczeństwo od środka

Wyłączenie wszystkich elektrycznych urządzeń oraz zakręcenie przewodów z gazem i wodą – toFinger pressing keys on alarm keypad podstawowe rzeczy, o których każdy musi pamiętać. Jeśli wyjazd jest dłuższy niż dwa dni, a nasze kwiatki zostawiamy pod opieką sąsiadki lub kogoś z bliskiej rodziny, poprośmy ich, aby dwa razy w tygodniu odwiedzili nasz dom po zmroku. Zapalone światło wewnątrz budynku, to znak, że dom nie został całkowicie pusty. Dodatkową ochronę domu zapewnią antywłamaniowe zamki oraz wewnętrzne rolety okienne, które są mniej widoczne od zewnętrznych i nie będą od razu sugerowały, że domownicy wyjechali. Tak zabezpieczony dom możemy bez obaw zostawić pod czujnym okiem sąsiadów i cieszyć się odpoczynkiem.