800_5311_DxOSzafka typu cargo to świetny sposób na przechowywanie smaków lata zamkniętych w słoikach. Funkcjonalne metalowe kosze wysuwają się niczym szuflady wraz z frontem.  Ich wysoka wytrzymałość pozwala na przechowywanie nawet ciężkich puszek, kartonów mleka czy słoików z konfiturami. Takie rozwiązanie dostępne jest już na rynku od wielu lat i świetnie sprawdziło się jako alternatywa dla zwykłych szafek kuchennych z półkami, po których zawartość musieliśmy sięgać klękając i wypatrując właściwego produktu w ciemności jej wnętrza .

Ograniczeniem szafek typu cargo była dotychczas ich szerokość. Konieczność montowania górnych i dolnych prowadnic po obu stronach korpusu szafki, ograniczała jej wewnętrzną przestrzeń. Spółka Meblowa KAM, pionier wielu nowatorskich rozwiązań technicznych na rynku meblarskim, kolejny raz znalazła sposób na problem, który dla innych był nie do rozwiązania.

– W najnowszej kuchni KAMmoduł ProLine, która właśnie weszła na rynek, zaproponowaliśmy szafkę typu cargo o szerokości zaledwie 15 cm – chwali się Andrzej Wołosz, współwłaściciel spółki. – Dzięki współpracy z czołowym dostawcą wysokiej jakości prowadnic, rozwiązaliśmy problem, który ograniczał przestrzeń wewnątrz szafki. Teraz nawet w tak wąskiej „szczelinie” możemy umieścić bardzo funkcjonalne cargo, w którym można przechowywać wiele produktów.szafka cargo

Innowacyjne rozwiązanie polega na mocowaniu tylko dwóch prowadnic na dwóch  przeciwległych ściankach, gdzie jedna prowadnica znajduje się na górze, natomiast druga na dole korpusu. Wyjątkowa stabilność prowadnicy marki BLUM gwarantuje, że szafka będzie w stanie przez wiele lat funkcjonować nawet pod kilkunastokilogramowym obciążeniem.

– Projektując ciąg mebli od ściany do ściany, umieszczając na projekcie kolejne szafki, często pozostaje na końcu kilkunastocentymetrowa wnęka, z którą inni producenci  radzą sobie montując po prostu blendę. To niepotrzebna strata, na którą nie możemy sobie pozwolić, dlatego szafka cargo opracowana przez Spółkę Meblową KAM to świetny pomysł na funkcjonalne wykorzystanie tej  przestrzeni – dodaje projektantka Sylwia Mikutel-Kowalska.