Płyty warstwowe mroźnicze

0
1287
płyta warstwowa cena montażu s1

Płyty mroźnicze to specjalistyczne płyty warstwowe, które wykorzystywane są w mroźniach, czy komorach chłodniczych.

Zastosowanie płyt mroźniczych

Płyty stosowane są w obiektach, w których temperatura spada poniżej 0 stopni. Są to zwykle mroźnie, komory mroźnicze, magazyny żywności, centra dystrybucyjne, a także zakłady farmaceutyczne, czy biotechnologiczne. We wszystkich tych obiektach należy zapewnić stałą kontrolę temperatury, która panuje wewnątrz. W ten sposób płyty warstwowe mroźnicze sprawdzają się doskonale w tego rodzaju pomieszczeniach. Płyty mroźnicze stosowane są wszędzie tam, gdzie w obiektach wymagane są podwyższone standardy sanitarno-hignieniczne.

Budowa płyt warstwowych mroźniczych

Płyty mroźnicze produkowane są z pianki poliuretanowej, dzięki czemu uzyskują wysoką izolacyjność i szczelność. Płyty odporne są na pleśń i grzyby i są łatwe w utrzymaniu i czyszczeniu, co jest bardzo ważne, jeśli chodzi o montaż płyt w mroźniach i magazynach żywności. Płyty są paroszczelne i ognioodporne. Płyty mroźnicze ścienne montowane są na pióro-wpust, a mocowanie może być widoczne lub nie. W zależności od wymaganych warunków temperaturowych w mroźniach płyty mają różną grubość oraz wartość współczynnika przenikania ciepła. Dostępne grubości płyt: do 200mm.

Wpływ ujemnej temperatury na płyty

Niski współczynnik przenikania ciepła, a także duża szczelność płyt mroźniczych sprawiają, że doskonale nadają się do docieplania obiektów, w których panują ujemne temperatury.