WingLine L: Nowy system do drzwi składanych od firmy Hettich

0
1556

 

W sypialni, w garderobie, we wnęce, w zabudowie kuchennej czy w pomieszczeniu gospodarczym – WingLine L zachwyci komfortem użytkowania w każdym z możliwych zastosowań. Rewolucyjny mechanizm otwierania Push/Pull to move zapewnia swobodę projektowania w połączeniu z zaskakującym efektem panoramy. 

 

Efektywne wykorzystanie przestrzeni mieszkaniowej należy zacząć od jej racjonalnego uporządkowania. Nie wszystkie wnętrza są jednak przystosowane do zaprojektowania drzwi przesuwnepojemnych szaf i garderób. Dlatego firma Hettich opracowała nowy system      WingLine L, od listopada dostępny na rynku polskim, pozwalający wykorzystać potencjał nawet tych miejsc, które nie pozwalają na typową zabudowę meblową.

Jednym z problemów, z jakimi borykamy się podczas aranżacji wnętrz, są miejsca, które z powodu nietypowych rozmiarów czy niefunkcjonalnego położenia pozostają niewykorzystane. Mając świadomość, że jest to marnowanie cennej powierzchni, wprowadziliśmy bardzo nowatorskie rozwiązanie – system WingLine L, który pozwala efektywnie zagospodarować na praktyczną i łatwo dostępną zabudowę meblową każdą wnękę, miejsce pod schodami czy powierzchnię pod skosami – mówi Joanna Nowak z firmy Hettich Polska.

Elastyczny system WingLine L otwiera niezwykłe możliwości aranżacyjne. Tam, gdzie nie ma miejsca na standardową szafę albo nie chcemy zamykać szafek tradycyjnymi frontami rozwieranymi czy unoszonymi, można zastąpić je nowatorskimi drzwiami składanymi. Drzwidrzwi przesuwne składane zamocowane na nowym okuciu    WingLine L nie tylko estetycznie zamkną wnętrze takiej nietypowej szafy czy schowka, ale zapewnią bardzo wygodny dostęp do całej zawartości. Po otwarciu złożone skrzydła drzwi nie utrudniają bowiem dostępu do przechowywanych na półkach przedmiotów czy zapasów, zapewniając również swobodny wysuw szuflad. Nowy system pozwala na rezygnację z prowadzenia dolnego, dzięki czemu można go z powodzeniem stosować np. do zabudowy pralki czy suszarki.

WingLine L to pierwszy system do drzwi składanych, które w opcji mogą posiadać system otwierania Push to move. Pozwala on projektować drzwi składane bez uchwytów. Aby je otworzyć, wystarczy nacisnąć na front. Po zamknięciu mamy minimalistyczny, niezakłócony widokiem okuć wygląd pięknej, gładkiej powierzchni. Jeśli jednak zależy nam na uchwytach, w opcjach otwierania drzwi składanych w systemie WingLine L dostępne jest również rozwiązanie typu Pull to move – wystarczy lekko pociągnąć za uchwyt frontu składanego, by otworzyć szafę.

drzwi przesuwneWingLine L z lekkością otwiera nawet ciężkie drzwi. Okucie jest przystosowane do drzwi o ciężarze do 50 kg, wysokości nawet 2400 mm i szerokości 600 mm. Oznacza to, że po całkowitym otwarciu skrzydeł składanych mamy pełny, panoramiczny dostęp do szafy – nawet 6 m2 powierzchni.

Nie ma również obawy, iż po otwarciu drzwi samoistnie się cofną i zamykając uderzą np. w wysuniętą szufladę – okucie pewnie przytrzyma je w otwartej pozycji. Dodatkowo drzwi można doposażyć w opcję Silent System, gwarantującą ciche domykanie, dla jeszcze większej wygody i spokoju domowników.

Montaż systemu WingLine L jest niezwykle prosty, a dzięki pomocnym akcesoriom montażowym wystarczy do tego jedna osoba.