Konstrukcje stalowe

0
1659

Konstrukcje stalowe mają szerokie zastosowanie w budownictwie przemysłowym. Lekkie konstrukcje doskonale nadają się do budowy obiektów takie jak hale produkcyjne, magazynowe czy warsztaty samochodowe. Nowoczesne konstrukcje optymalizowane są także pod kątem zużycia stali. W ten sposób inwestor już na początku współpracy z firmą, zna szczegółową wycenę projektu. Optymalizacja konstrukcji znacznie skraca czas budowy i pozwala na oszczędność kosztów nawet do 50%.

Obiekty w lekkiej konstrukcji stalowej mogą być również przenoszone z miejsca na miejsce, a także uzupełniane o dodatkowe moduły w razie potrzeby. Do budowy obiektów przemysłowych stosowane są różne rodzaje konstrukcji stalowych m.in. konstrukcje kratownicowe. Składają się z wiązara dachowego – kratowego oraz słupów. Wśród konstrukcji kratownicowych wyróżniamy konstrukcje płaskie i przestrzenne. Konstrukcje pełnościenne często wykorzystywane są przy budowie hal ponieważ charakteryzują się mniejszym zużyciem stali.

Elementy pełnościenne łatwiej jest też pokryć farbami antykorozyjnymi. Pełnościenne konstrukcje sprawdzają się najlepiej przy halach o rozpiętości do 18 m i wysokości 5 m. Konstrukcje stalowe z łatwością można wykorzystać do pokrycia ich płytami warstwowymi. Wszystkie konstrukcje stalowe zabezpieczane są też farbami ognioochronnymi i antykorozyjnymi.