Hale z blachy

0
1337

Inwestorzy i osoby, które planują budowę hal przemysłowych i magazynowych często szukają oszczędności. Jednak najtańsze rozwiązania nie są rozwiązaniami wskazanymi jeżeli chodzi o wszelkiego rodzaju inwestycje budowlane. Mniejsze koszty przeznaczone na materiały wiążą się z większymi kosztami eksploatacji przede wszystkim w okresach jesienno – zimowych. Jednak są rozwiązania, które są nie tylko nie, ale również spełniają wszystkie wymogi związane z eksploatacją budynku.

Tanie hale z blachy

Rozwiązaniem, które może przypaść do gustu osobom, które szukają oszczędności jest zastosowanie do budowy hal blachy. Największą zaletą tego typu materiału jest ich niski koszt. Za metr kwadratowy blachy zapłacimy ok. 16 zł netto. Jeżeli weźmiemy pod uwagę koszt styropianu jest to koszt 60 zł netto za metr kwadratowy tego materiału. Różnica jest więc kolosalna.

Inne zalety blachy

Oprócz niskich kosztów zakupu blachy zaletami tego typu rozwiązań jest ochrona przed opadami atmosferycznymi, a także szybkość montażu. Ta ostatnia cecha jest ważna z punktu widzenia osób, którym zależy na szybki zakończeniu budowy obiektu.

Wady budowy hal z blachy

Blacha to jednak nie tylko zalety. Materiał ten nie jest bowiem tak dobrym izolatorem jak jego droższy odpowiednik – czyli styropian. Po zastosowaniu blachy często w budynku skrapla się woda. Hale przemysłowe budowane z blachy sprawdzają się więc najlepiej w okresach letnich i wiosennych, a przecież inwestorom zależy na całorocznym użytkowaniu obiektów.

Docieplanie hal

Docieplania hal przemysłowych zbudowanych z blachy to często stosowana praktyka. Blachę docieplamy jednostronną płytą warstwową, która dostępna jest w naszej ofercie. Klienci, którzy zdecydują się na budowę hali, a w późniejszym czasie na jej docieplenie otrzymają od nas korzystne rabaty.