Poprawnie zamontowany system rynnowy jest gwarantem bezpieczeństwa dla domu i jego otoczenia. Nie ma wówczas obaw o powstanie nieszczelności czy zerwanie rynny.
W przypadku rynien o przekroju półokrągłym, samo zamontowanie ich na inwestycji wydaje się być rzeczą prostą. Jak jest natomiast z innowacyjnymi systemami
o kwadratowej rynnie i rurze spustowej? Aby odpowiedzieć na to pytanie – krok po kroku przeanalizujemy montaż systemu Galeco STAL2 .
Po zakupie
Zanim rozpocznie się montaż orynnowania Galeco STAL2 należy pamiętać, aby elementy składowe systemu przechowywać w miejscu, w którym nie występuje wilgoć. Natomiast folia, która chroni powierzchnię rynny powinna pozostawać na niej nie dłużej niż 3 miesiące od daty nabycia. Dla kwadratowego systemu dedykowane są trzy rodzaje haków mocujących. Pierwsze z nich, haki doczołowe, posiadają w dolnej części tzw. zamki, które umożliwiają zamontowanie maskownicy podsufitkowej, która zasłania poziom rynnowy i estetycznie wykańcza okap. Natomiast haki nakrokwiowe oraz haki doczołowe płaskie nie posiadają zamków, co uniemożliwia zastosowanie maskownicy. Zostały one zaprojektowane z myślą o inwestorach, którzy chcą uzyskać nowoczesny i estetyczny wygląd dachu, bez zasłaniania poziomu rynnowego maskownicą. Po wyborze odpowiednich haków, a jeszcze przed ich zamocowaniem – należy dokładnie obliczyć odległości między nimi. Standardowa przestrzeń wynosi 60 cm, natomiast przy odpływie, łącznikach oraz narożnikach – odległość zmniejsza się aż do 15 cm pomiędzy elementami.
Poziom rynnowy
Kiedy rynny są już osadzone – pora na bardzo ważną czynność. Jest nią dogięcie listków montażowych, znajdujących się na hakach doczołowych. W taki sposób kończy się montaż poziomu rynnowego.
Pion spustowy
Pozostałe czynności
Tak wykończony system rynnowy Galeco STAL2 to nie tylko estetyczny wygląd dla oka, ale przede wszystkim bezpieczeństwo dla inwestycji.