Połączenie klasyki i nowoczesności, nuta nostalgii i tęsknoty za dzieciństwem oraz hołdowanie najnowszym trendom we wzornictwie – czy to przepis na mebel idealny? 

Morskie opowieści

Wyobraźmy sobie taką scenę. Zatłoczona kawiarnia, lekki półmrok, w tle dźwięki saksofonu. Siedznowoczesne mebleącej przy jednym ze stolików pięknej kobiecie kelner przynosi kieliszek czerwonego wina. Po paru minutach podchodzi do niej przystojny brunet. Przez chwilę patrzą na siebie bez słowa, po czym mężczyzna zbiera się na odwagę i pyta: „Przepraszam panią, czy to miejsce jest zajęte?”. „Nie, proszę bardzo” – odpowiada z uśmiechem piękność. Brunet odsuwa krzesło, po czym… zabiera jemeble do swojego stolika.

Krzesło – obiekt pożądania, przy którym w cień usuwa się nawet zjawiskowa piękność. Dlaczego mężczyzna tak bardzo pragnął je mieć? Odpowiedź jest niezwykle prosta. Nieskomplikowana, ale bardzo elegancka forma, subtelna linia drewna, miękkie obicie w kolorze morskim obudziły w nim masę wspomnień. Przyjemny w dotyku materiał przypomniał mu o grubych zasłonach, które wisiały kiedyś w salonie w jego domu rodzinnym, a kształtne bukowe nóżki przywołały kolejne barwne obrazy – budowanie „bazy” pod stołem w jadalni, rysowanie szlaczków w zeszycie od języka polskiego i zabawa plastikową ciężarówką.

 

Ponadczasowa klasyka

Tworząc dwa nowe modele krzeseł, projektanci firmy Halex postanowili szukać inspiracji w meblach, które wielu z nas pamięta z dzieciństwa oraz zaszczepić w klasyce nutę nowoczesności.

– Zeszłe dekady nadal inspirują, jednak nie chcemy być bezrefleksyjnymi fanami dawnych epok. Nie celebrujemy błyszczących meblościanek, nie wspominamy z rozrzewnieniem kolejek ani pustych sklepowych półek. Inspirujemy się wzornictwem poprzednich dekad, biorąc z nich to, co najlepsze – elegancję w prostym, ponadczasowym wydaniu, konsekwentną, nieskomplikowaną formę, najwyższej jakości wygodę, nie zapominając jednocześnie o najnowszych trendach. Tak właśnie powstały krzesła Cross oraz Neon Dab, które swoją premierę miały podczas tegorocznych targów Meble Polska w Poznaniu – tłumaczy Aleksandra Tatkowska, dyrektor handlowy firmy Halex.

Ach, ten morski…

Wyróżnikiem krzeseł Cross i Neon Dąb jest nietuzinkowa barwa ich obicia – ta z kolei stanowi niepodważalny ukłon w stronę najnowszych trendów w designie oraz aranżacji wnętrz. Morski został bowiem ogłoszony przez wielu projektantów kolorem roku 2014! Bardzo dobrze komponuje się z błękitem, zielenią (także tą wpadającą w szmaragd), szarością, czernią, bielą, a nawet pudrowym różem, wchodzi też w dialog z chłodnymi odcieniami drewna, pozwalając na stworzenie intrygujących połączeń kolorystycznych na przestrzeni jednego wnętrza. Pamiętajmy jednak, że przy tak wyrazistych odcieniach jak morski, inne barwy powinny stanowić dla niego jedynie neutralne tło, subtelne uzupełnienie. Dlatego też krzesła z obiciem w tym kolorze znakomicie sprawdzą się nie tylko we wnętrzach klasycznych, ale też utrzymanych w stylu minimalistycznym, nowoczesnym, surowym.

– Mocny akcent kolorystyczny dobrze „czuje się” w towarzystwie subtelniejszych barw. Krzesła Cross i Neon Dab będą więc znakomitym dopełnieniem aranżacji utrzymanych w nowoczesnym stylu skandynawskim, wnętrz oszczędnych w formie, ale nie tylko. Ich ponadczasowy design oraz eleganckie wykończenie sprawiają, że sprawdzą się niemal w każdej stylistyce – zarówno ultranowoczesnej, jak i hołdującej klasyce, tradycji. Dzięki nim stworzymy salon lub jadalnię rodem z najnowszego katalogu lub przywołamy najmilsze wspomnienia z dzieciństwa – podkreśla Aleksandra Tatkowska.