Wyposażenie hal

0
2049

Oferowane przez  nas hale stalowe budowane są począwszy od prac ziemnych, poprzez fundamenty, obudowę obiektu płytami warstwowymi, ale również zapewniamy wyposażenie budynku. Koszt budowy obiektu przemysłowego zależy od jego powierzchni, rodzaju zastosowanego materiału, ale również rodzaju wyposażania hali. Wyposażeniem obiektu może być dostarczenie oraz montaż bram i drzwi, montaż systemu orynnowania, wentylacji i klimatyzacji, wybór i montaż systemów posadzkowych, montaż okien i świetlików.

Zapewniamy kompletne wyposażenie hali, dopasowane do rodzaju prowadzonej działalności. Wśród najważniejszych elementów wyposażenia hali stalowej są przede wszystkim świetliki ścienne i dachowe, które wpasowują się w elewację danego obiektu. Stosowanie świetlików w obiektach wielkopowierzchniowych gwarantuje duże oszczędności energii.  Bramy dobierane są do hal stalowych zgodnie z ich przeznaczeniem, ale również ze względu na projekt i wygląd hali. Najczęściej wybieranymi bramami do hal stalowych są bramy segmentowe, podwieszane i roletowe. Kolejnym elementem wyposażenia hali stalowej jest system orynnowania. Każdy obiekt przemysłowy musi być mieć system, który gwarantuje skuteczne odprowadzanie wody z dachu. W dużych obiektach przemysłowych wykorzystuje się rynny 150 mm z rurą spustową 110 mm. Na wysokich budynkach oraz na budynkach o bardzo dużych powierzchniach bardzo dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie rynien o rozmiarze 150/120.

Jak wygląda kwestia instalacji grzewczej w hali stalowej? Instalacja grzewcza montowana w budynkach przemysłowych powinna być dopasowana do przeznaczenia budynku oraz jego powierzchni. Jakie rozwiązania sa stosowane są w halach? Grzejniki wodne, promienniki, nagrzewnice powietrzne.

Gdzie sprawdzi się w halach system wentylacji? Wentylacja sprawdzi się wszędzie tam, gdzie konieczne jest zapewnienie wymiany powietrza, w pomieszczeniach przeznaczonych dla pracowników. Klimatyzacja potrzebna jest wszędzie tam, gdzie ze względów użytkowych bądź higienicznych wymagana jest odpowiednich parametrów powietrza wewnątrz danego obiektu.