Podjazd z kostki brukowej – atrakcyjne i praktyczne rozwiązanie

0
2565
obniżanie kosztów budowy s1

Podjazd to ostateczny odcinek drogi prowadzący do naszego budynku, garażu czy wiaty garażowej. Jest bardzo istotną częścią całej nieruchomości. Często pełni rolę reprezentacyjną, ponieważ w pewnym sensie „zaprasza” do wjazdu na posesję.

Podjazd powinien być estetyczny i zadbany. Utrzymany w stylistyce całej nieruchomości, a w szczególności spójny z pozostałymi okładzinami nawierzchni. Niezwykle istotne jest również, by był również wytrzymały, trwały i bezpieczny. Doskonałym budulcem podjazdu jest więc kostka brukowa, która spełnia oba jego najważniejsze założenia.

Zalety kostki brukowej

Kostka brukowa ma więcej zalet. Jest stosunkowo tania. Jej montaż jest prosty i szybki. Łatwo można też zdemontować czy wymienić poszczególne elementy. Co ważne w tym przypadku – utrzymanie jej w czystości nie sprawia kłopotów. Podjazd, z racji swojego przeznaczenia podlega częstym i dużym naciskom. Odpowiednio dobrana kostka, czyli taka o grubości ok. 8 cm, da gwarancję jego wytrzymałości, nawet w przypadku bardzo dużych obciążeń (np. samochodów ciężarowych). Kostki brukowe mają dużą odporność mechaniczną i niską nasiąkliwość. Są również niewrażliwe na zmienne warunki atmosferyczne.

Płyta VIP

W ofercie firmy ABW Superbruk można znaleźć kilka różnorodnych propozycji kostek brukowych odpowiednich do budowy podjazdu. Doskonałe będą do tego wielkoformatowe betonowe Płyty VIP. Dostępne w czterech formatach: od 30×40 do 40×70 cm oraz w trzech odcieniach: brązowym (wenge), szarym (granite) oraz szaro-pomarańczowym (alhambra). Idealne do zabudowań utrzymanych w stylu nowoczesnym i minimalistycznym. Są ekskluzywne, zbudowany z nich, okazały podjazd zdecydowanie podniesie prestiż całej nieruchomości.

Kostki brukowe z lini LINEAR

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kolejną propozycją kostek brukowych odpowiednich do budowy podjazdu jest linia Linear. Kostki te zostały poddane zaawansowanym procesom uszlachetniającym, dzięki czemu są idealnie gładkie, połyskujące i aksamitne w dotyku. Dostępne w czterech kolorystykach: jasno szarej (silver), ciemno szarej (zebra), brązowej (toffee) oraz żółtej (sabia).  Są modularne i występują w 7 różnorodnych formatach. Kostki Linear można układać, tworząc bardzo atrakcyjne wizualnie kompozycje, zestawiając różne formaty i kolory.

Kostka brukowa – SUPER MOZAIK

Linią utrzymaną w zupełnie innej stylistyce jest Super Mozaik. To zestaw drobnych, prostokątnych  kostek brukowych. Poszczególne elementy są niewielkie, dzięki temu bardziej plastyczne w układaniu. Można w nich łatwo tworzyć łuki czy obłe kształty (np. rondo ułatwiające komunikacje na rozległym podjeździe). Super Mozaik wyróżnia strukturalna powierzchnia z drobnych kamyczków. Kostki posiadają naturalny, szlachetny wygląd. Dostępne są w dwóch kolorach: ciemno grafitowym (carbon) oraz brązowo-bordowym (burbon).

Na podjazd do nieruchomości utrzymanych w sielskiej czy rustykalnej stylistyce idealne będą kostki Mozaik z grupy produktowej Stare Miasto. Są one technologicznie postarzane w procesie produkcji. Zyskują więc lekko dziki wygląd wiekowego kamienia, zaakcentowany przez naturalne odcienie: grafitowy, szary, brązowy oraz barwy jesieni.

Szlachetne kostki

Ostatnią propozycją okładziny podjazdu, jest Mozaik z grupy produktowej Szlachetne Kostki Płukane. Kostki te są wyprodukowane ze szlachetnych kruszyw najwyższej jakości, które w wyniku procesu produkcyjnego płukania wodą, zostają odsłonięte na powierzchni kostki, tworząc wyjątkowo estetyczna, różnobarwną strukturę. Chropowatość kostki zwiększa przyczepność i ułatwia poruszanie się po nim, także przy złych warunkach atmosferycznych. Mozaik Płukany dostępny jest w trzech świeżych kolorach: perłowym, szarym i czarnym. Doskonałe łączy się z nowoczesną architekturą.