Jakie cechy musi mieć hala produkcyjna?

0
1898
stalowe hale rolnicze s1

Do wykonania projektu hali produkcyjnej niezbędne jest przeprowadzanie analizy procesu produkcyjnego, który zachodzi wewnątrz obiektu. Analiza musi obejmować przede wszystkim kubaturę hali, wyposażenie obiektu – maszyny i urządzenia, analizę sekwencji operacji, a także przepływu materiałów w hali produkcyjnej.  Przeprowadzona musi być także analiza obciążeń stanowisk i maszyn, a także ich ustawienie.hala Dzięki szczegółowej analizie możemy zaproponować inwestorom konkretne rozwiązania dotyczące projektu i budowy hali produkcyjnej. Rozwiązania dopasowujemy do danej technologii produkcji. Projekt hali produkcyjnej powinien zakładać możliwość rozbudowy i modernizacji obiektu w przyszłości. Cały obiekt powinien być dostosowany do szybkiej i nieskomplikowanej dostawy i logistyki wewnątrz budynku.

Etapy projektowania hali stalowej

Ważnym elementem podczas projektowania hali produkcyjne są pomieszczenia socjalno- sanitarne. Rodzaj pomieszczeń, ich wielkość oraz ilość muszą być dostosowane do liczby zatrudnionych osób, technologii stosowanych w obiekcie, a także warunków, w jakich praca jest w hali wykonywana. Podczas projektowania hali bierzemy pod uwagę odpowiednie rozplanowanie i sprawność instalacji sanitarnych, również systemów przeciwpożarowych zgodnie z zasadami BHP. Przepisy techniczno-budowlane mówią o obiektach przemysłowych w kontekście ochrony przed ogniem. W obiektach przemysłowych, wielkokubaturowych warunki ewakuacji i ochrony przed pożarem zapewnia się przez odpowiednie rozwiązania konstrukcyjne i budowlane. Podstawowymi parametrami, które określają wymagania dla obiektów przemysłowych, jest gęstość obciążenia, liczba kondygnacji, powierzchnia budynku -strefa pożarowa, a także zagrożenie wybuchem.

Oprócz zoptymalizowanego pod względem ekonomicznym projektu hali, a także niezbędnych systemów ochrony przeciwpożarowej i wyposażenia obiektu ważna jest także jego estetyka. Hale produkcyjne wykonywane są z solidnych materiałów najlepszej jakości. Projektując hale, dbamy o efektywne wykorzystanie terenu, na którym ma powstać obiekt. Dobieramy odpowiednią wysokość i rozpiętość hali i dopasowujemy ją do prowadzonej wewnątrz działalności. Hale stalowe ocieplamy płytami warstwowymi, a te oferujemy we wszystkich kolorach palety RAL. Estetyka hal produkcyjnych jest dla nas bardzo ważna, a klientom proponujemy nowoczesne obiekty o fasadach, dostosowanych do indywidualnych potrzeb.