Nowa czy używana Płyta obornicka?
Każdy pewnie sądzi i powie, że Producent płyt warstwowych będzie zachwalał tylko nowe wyprodukowane przez niego płyty warstwowe i tym samym będzie dyskredytował inne rozwiązania i tym bardziej używane płyty obornickie.
Nasze Przedsiębiorstwo istnieje od 26 lat na Polskim rynku budowlanym i doskonale rozumiemy potrzeby potencjalnych klientów. Pragniemy zawsze zaoferować jak najbardziej optymalne rozwiązania potencjalnemu inwestorowi.
Często dzwonią do Nas osoby poszukujące używanej płyty obornickiej – głównie z powodów ekonomicznych. Jako producent płyty obornickiej posiadamy małe ilości płyty używanej, często z demontażu lub przebudowy obiektów wykonywanych przez naszych montażystów. Osoby chętne do zakupu – zapraszamy do przyjazdu i osobistego wyboru płyt ze względu na fakt, że płyta obornicka jest materiałem wrażliwym na uszkodzenia podczas montażu/demontażu, przy sprzedaży na odległość mogą powstać nieporozumienia.
Warto w każdej inwestycji poprosić o zrobienie wyceny obiektu dla nowej płyty obornickiej oraz używanej. Pozorne oszczędności? To jest pułapka w którą można wpaść wybierając materiały w oparciu o szczątkowe informacje.
Nowa płyta obornicka
Dużym atutem nowej płyty obornickiej jest niewątpliwie fakt taki, że płyty produkowane są pod konkretne zamówienie z dokładnością do 0,5 cm w przypadku paneli ciętych pod kątem prostym. Na etapie produkcji cięte są na odpowiednie długości, a jedynie na placu budowy docinane pod kątem spadku dachu (jedyny odpad w przypadku montażu z płyty).
Obiekty przemysłowe, magazynowe lub produkcyjne muszą posiadać odpowiednie naświetlenie. Już na etapie zamówienia płyty można rozpisać produkcję w taki sposób, aby nie było trzeba wycinać w powierzchni płyty otworów pod okna, drzwi lub świetliki dachowe.
Każda nowa płyta zabezpieczona jest folią ochronną, która chroni przed przypadkowym zarysowaniem powierzchni lakieru ochronnego.
Płyta obornicka używana
Dużym atutem używanej płyty obornickiej może być cena, oczywiście kosztem tego, że materiał posiada ślady użytkowania. Dlaczego może być? A nie zawsze jest?
Płyta obornicka używana jest często przez monterów do budowania ścian działowych wewnątrz obiektu, które dodatkowo będą pokryte płytami kartonowo gipsowymi w celu podniesienia standardu biura. Samej płyty nie będzie widać, a można zaoszczędzić kilkanaście złotych bez żadnego uszczerbku na jakości materiału końcowego.
Decydując się na używaną płytę obornicką należy brać pod uwagę:
- głębokie uszkodzenia należy zabezpieczyć poprzez malowanie
- wgniecenia na krawędziach zamków typu pióra-wpust znacząco wpłyną nie tylko na estetykę połączeń, ale także właściwości izolacyjne.
- płyta obornicka używana wcześniej posiada już określone długości, które jedynie możemy skrócić w przypadku budowania innego obiektu niż pierwotny (powstaje odpad).
Oczywiście stosuje się używane płyty i świetnie monterzy radzą sobie z tego typu przeszkodami, jednocześnie podnosząc koszt całej inwestycji i tym samym zbliżając się do kwoty jaką byśmy wydali na nowe płyty z gwarancją na co najmniej kilka jak nie kilkanaście lat. Płyta obornicka styropianowa REMO posiada 10 lat gwarancji.