Tania płyta warstwowa – płyta obornicka.
Często pada stwierdzenie – chcę kupić tanio płytę warstwową – nie ma nic w tym dziwnego… Należy zadać pytanie sobie tylko jak mało ma kosztować płyta i czy to będzie opłacalne dla mnie jako potencjalnego inwestora.
Cena płyty (w dużym skrócie) zależy od kilku czynników – są też firmy, które oferują stałą cenę i oferty promocyjne. Wszystko zależne od polityki firmy. Tania płyta nie znaczy gorsza – większość producentów płyt warstwowych jak nie wszyscy wykonują płyty warstwowe pod zamówienie. Indywidualne podejście sprawia, że płyty są wykorzystane w 100% – nie ma mowy o zmarnowanym materiale – co dla dużych inwestycji jest znaczące!
Dla przykładu:
Hala magazynowa o wymiarach 30x10x5 m (dł. x szer. x wys.)
Materiał: płyty warstwowe styropianowe – w zależności od producenta szerokość modularna może znacząco się różnić!!
Przyjmijmy szerokość płyty: 1200 mm (1,20m) i załóżmy pionowy montaż płyty
Dla dłuższego boku mamy: 30/1,2=25 płyt (razy dwa boki)
Dla krótszego boku mamy: 10/1,2= 8,3 płyty (razy dwa boki)
Dla krótszego boku na pierwszy rzut oka można zobaczyć, że odpad będzie rzędu 7/10 szerokości płyty to razy wysokość i cenę zakupu daje nam kwotę i jaką możemy zaoszczędzić kupując u producenta – w porównaniu do zakupu płyty z magazynu. Na magazynach jeśli znajdzie się płytę jest to już płyta o określonych wymiarach sztukowanie płyty podnosi koszty oraz znacząco wpływa na estetykę obiektu.
Producent – Płyty warstwowe REMO – oferuje darmową wycenę inwestycji (w oparciu o wymiary podane przez inwestora lub przesłany projekt obiektu). Dział kosztorysowania REMO oparty na specjalistach posiadających wieloletnie doświadczenie i obycie w pracach budowlanych i kosztorysowaniu gwarantują Państwu jak najmniejsze straty materiału już na etapie produkcji.
Dla powyższego przykładu: nasi specjaliści dokonują symulacji przeniesienia odpadu z jednej strony na drugą stronę z oceną, czy taki zabieg nie popsuje znacząco efektu wizualnego. Bardzo dużo zapytań kierowanych jest do firmy jeszcze przed rozpoczęciem stawiania lub wykonania konstrukcji – mając takie informacje dział kosztorysowania może zaproponować zamiast pionowego poziome ułożenie płyt warstwowych – właśnie ze względu na zminimalizowanie strat.