Projektowanie hali stalowej krok po kroku

0
1977
hala stalowa remo s1

Projektujemy hale stalowe w systemie generalnego wykonawstwa oraz w systemie „zaprojektuj i wybuduj”.

Jak wygląda budowa hali stalowej krok po kroku?

architektPodczas spotkania z naszymi projektantami ustalamy z inwestorem cele biznesowe, przeznaczenie obiektu i materiały, z których będzie budowany. Szacowany budżet całej inwestycji przedstawiamy po przeanalizowaniu informacji na temat powierzchni obiektu i innych danych, które mają wpływ na ostateczną wycenę.

Od wielu lat współpracujemy z biurem projektowym i w ten sposób dopasowujemy projekt hali do potrzeb inwestora. Przedstawiamy rozwiązania, które będą funkcjonowały wewnątrz obiektu, a także tworzymy wizualizację projektu wraz ze szczegółową wyceną.

Dostosowujemy ofertę do wymagań zamawiającego, przedstawiamy nasze założenia i rozwiązania. W ten sposób możemy też uzupełnić projekt o pomysły inwestora i dostosować je do budżetu.

Dokumenty niezbędne do przygotowania oferty mogą być dostarczone przez zamawiającego, chyba że zdecyduje się na skorzystanie z naszej propozycji, dotyczącej generalnego wykonawstwa lub systemu ‘zaprojektuj i wybuduj’. System ten polega na sporządzeniu przez firmę wykonawczą dokumentacji projektowej, związanej z budową obiektu. Są to m.in. warunki kontraktu, program funkcjonalno-użytkowy, a także specyfikacja techniczna. W ten sposób inwestor może obniżyć koszty i skrócić czas realizacji zlecenia. wnętrze hali stalowejProponujemy także system generalnego wykonawstwa, który polega na kompleksowym wykonaniu całej inwestycji. Zamawiający kontroluje i nadzoruje powstawanie obiektu, a także odbiera poszczególne etapy. Jednak całość wykonywanej pracy należy do firmy wykonawczej. Prace w systemie generalnego wykonawstwa obejmują stworzenie obiektu od fundamentów, aż po prace wykończeniowe.

Budowa hali – poszczególne etapy

Jeśli chodzi o samą budowę hali i poszczególne elementy związane z jej konstrukcją, początkowy etap to oczywiście budowa fundamentów, które będą w stanie utrzymać obciążenie obiektu. Następnie stawiany jest główny szkielet hali – konstrukcja stalowa. Następnie konstrukcję obudowuje się płytami warstwowymi,  a także montowane są instalacje elektryczne, czy gazowe. Cały obiekt wykańczamy, stosując odpowiednie obróbki blacharskie.