Funkcjonalność hal stalowych

0
1243
Hala magazynowo produkcyjna s1

Funkcjonalność hal stalowych to jeden z najważniejszych elementów, branych pod uwagę podczas ich projektowania. Ekonomiczne zagospodarowanie przestrzeni hali stalowej sprawi, że obiekt będzie dostosowany do rodzaju prowadzonej działalności. Jak zoptymalizować halę do indywidualnych potrzeb inwestora?

Funkcjonalność hal stalowych

Duża estetyka hal stalowych i ich funkcjonalność sprawiają, że są to obiekty coraz częściej wybierane przez inwestorów. Obiekty dostosować można do indywidualnych potrzeb, a z biegiem czasu również uzupełniać je o nowe elementy, czy moduły. Dobrze wykonany projekt hali, pozwoli na jej optymalne wykorzystanie, również w przyszłości.

Na co zwrócić uwagę podczas projektowania hali?

Każdy projekt hali stalowej konsultowany jest z wykonawcą. Na co powinien zwrócić uwagę inwestor w trakcie planowania inwestycji?

wymiary i kształt działki, na której ma powstać obiekt,
przeznaczenie obiektu,
obciążenia, które działają na posadzkę hali,
ewentualna przyszła rozbudowa hali,
rodzaj prowadzonej działalności.
Hala magazynowa i produkcyjna

Jeżeli projekt ma na celu budowę hali magazynowej, konsultowana jest z wykonawcą wielkość budynku, wysokość składowania danych towarów, a także ich rodzaj. Pod uwagę należy wziąć także wpływ czynników atmosferycznych na przechowywane towary, układ instalacji wodnej, grzewczej i kanalizacyjnej oraz ochronę przeciwpożarową budynku. W przypadku hali produkcyjnych to, na co trzeba zwrócić uwagę podczas projektowania, jest wielkość obiektu, a także liczba zatrudnionych w przedsiębiorstwie osób. Firmy stale się rozwijają, więc i hale powinny być dostosowane do ewentualnej rozbudowy i stworzenia miejsca na nowe maszyny i urządzenia. Konstrukcja hali musi być dostosowana do ewentualnej przebudowy całego obiektu.

Rozbudowa hal stalowych

Stalowa konstrukcja obiektów pozwala na duże możliwości nadawania kształtu hali. Hale stalowe mogą być budowane jako obiekty jedno lub wielonawowe. Rozstaw słupów również może być dobierany indywidualnie. Doświadczenie wykonawcy pozwala na zaprojektowanie obiektu, który nie tylko będzie funkcjonalny, ale także pozwoli na rozbudowę hali w przyszłości. Rozbudowa hali powinna być brana pod uwagę już w trakcie projektowania obiektu. W ten sposób ramy oraz fundamenty będą dostosowane do ewentualnej rozbudowy.