Bloczek fundamentowy – sposób na przyśpieszenie prac na budowie

0
1984
bloczek fundamentwy Superbruk s1

Każdy, kto realizował  prace budowlane wie, że są one zwykle czasochłonne i kosztowne. Jest jednak sposób, by je usprawnić i obniżyć jednocześnie ich koszty. Receptą jest zastosowanie bloczka fundamentowego.

 

Bloczek fundamentowy to wszechstronny materiał budowlany. Jest konstrukcyjnym elementem murowym, który posiada wiele zalet. Ma uniwersalny rozmiar – 36x25x12 cm, dzięki czemu jest łatwy i szybki w montażu. Charakteryzuje się wysoką trwałością i wytrzymałością mechaniczną. Jest również odporny na zmienne warunki atmosferyczne, w tym ujemne temperatury oraz ogień.

Stosowanie bloczka jest tanie. Posiada on dużo atrakcyjniejszą cenę niż substytucyjne materiały budowlane – jak cegły czy pustaki.

Bloczki fundamentowe posiadają wiele zastosowań. Są wykorzystywane w budownictwie mieszkaniowym oraz ogólnym. Można budować z nich ściany fundamentowe, ściany murowe, ściany zewnętrzne, piwnice oraz słupy.

 

Bloczki fundamentowe znaleźć można w ofercie produktowej ABW Superbruk. Firma dostarcza również informacje i techniczne wsparcie w zakresie doboru i zastosowania produktu.