Zalety i zastosowanie hal stalowych

0
1429

Obiekty wykonywane w lekkich konstrukcjach stalowych mają wiele zastosowań. Największą ich zaletą jest przede wszystkim szybkość budowy, a także możliwość dostosowania obiektu do rodzaju prowadzonej działalności. Konstrukcje stalowe sprawdzają się więc jako magazyny, warsztaty, garaże, pawilony, ale przede wszystkim hale stalowe o różnym przeznaczeniu.

Zalety hal stalowych

Hale stalowe to obiekty bardzo funkcjonalne, które optymalizowane są do konkretnych potrzeb inwestora. W ten sposób zamawiający ma pewność, że koszty inwestycji nie przekroczą zakładanego budżetu, a obiekt będzie spełniał oczekiwania. Już na etapie projektowania hal stalowych zwracamy uwagę na wielkość obiektu, rodzaj wykorzystanych materiałów, a także rodzaj prowadzonej działalności. W ten sposób hale stalowe stają się budynkami dostosowanymi do potrzeb. Oczywiście zamówić można halę również o standardowych wymiarach, ale jeśli działalność wymaga specyficznych wymiarów i warunków wewnątrz obiektów, hale stalowe będą im odpowiadać. Dużą zaletą hal stalowych jest możliwość ich rozbudowy i modernizacji w przyszłości. Możliwość rozbudowy bierzemy pod uwagę już na etapie projektowania. Zaletą hal stalowych jest także to, że inwestor może zdecydować się na tzw. hale systemowe. Nie wymagają one nawiercania elementów i spawania, przez co czas oczekiwania na obiekt znacznie się skraca. Hale stalowe wyróżniają się prostym montażem i demontażem konstrukcji, a także łatwością budowy. Hala stalowa może powstać w ciągu miesiąca, a jej cena jest niższa od tradycyjnych, murowanych obiektów.

Zastosowanie hal stalowych

Hale stalowe mają szerokie zastosowanie w przemyśle, w rolnictwie, a także jako obiekty sportowe, czy obiekty handlowe.

Hale stalowe przemysłowe wykorzystywane są najczęściej jako magazyny, czy hale produkcyjne. Szybki montaż, a także łatwa rozbudowa i modernizacja sprawiają, że inwestorzy często decydują się na budowę hal stalowych, odchodząc tym samym od obiektów murowanych.

Hale stalowe rolnicze stanowią nowoczesne rozwiązanie dla agrobudownictwa. Hale wykorzystywane są przede wszystkim jako przechowalnie sprzętu rolniczego, stajnie, chlewnie, kurniki, czy magazyny przechowywania żywności.

Hale stalowe mają także szerokie zastosowanie w obiektach handlowych takich jak supermarkety. W ten sposób obniża się koszty transportowe i składowanie towarów.